Vchodové dvere

Vchodové dvere sú vstupnou bránou do domu a výrazne ovliňujú vzľad budóvy. V základnom prevedení sú jednoklídlové vchodové dvere, dvoukrídlové vchodové dvere, do vnútra aj von otváravé s možnosťou nadsvetlíkov a bočného presklenia.

V dolnej časti vchodových dverí je hliníkovy prah s pretušeným tepelným mostom, ktorý spľňa maximálnu výšku prahu pre bezbariérové provedenie. Špeciálnym typom prevedenie bez prahu, ktoré však nemá odolnosť vôči vode a prievanu. Toto rišenie je vhodné iba pre špeciálne situácie.

V prípade únikových priestor s požiadavkami na panikové únikové dvere je možné umistniť iba jednokrídlové dvere. U dvochkrídlového prevedenia je možné v dreveném a plastovém prevedení osadiť panikové či únikové kovanie iba na hľavné krídlo dverí – to môže byť v rozpore s požárnymi predpisami. V prípade hliníkových dverí je možné panikové a únikové kovanie umiesniť na obe krídlá.

Neváhajte nás kontaktovať,  naši odborný konzultanti radi poradia ako riešiť tento typ dverí. Ak máte už konkrétnejšiu predstavu, tak stačí nezáväzne vyplniť dopytový formulár a Vekra Okná pre Vás pripraví do 48 hodín cenovú ponuku.

Naše realizácie