Posuvné dvere

Posuvné presklené dvere sú najvhodnejším riešením ako propojiť záhradu s obytným priestorom. Sú praktické lebo nezaberajú pri otvaranie žiaden priestor a maximálne provetlí priestor. U týchto posuvných dverí sa s pomocou špeciálneho kovania rieši odsunutí krídla pred prilehlé fixné zasklenie. Používa sa štandardný alebo široký ram a štandardné alebo široké kriedlo. Mechanizmus kovania umožňuje krídlo najskôr sklopiť a pak vysunúť kriedlo z ráma po vodiacich koĺajničkách v hornej a dolnej časti. S krídlom sa pak posúva pred fixné zasklenie.

U posuvných dverí je možné použiť spraiahnuté alebo nespriahnuté varianty kovanie. Nesprihnutý typ sa najskôr vyklopí a vysunutie z ramu sa vykonává tahom za ovládaciu kľučku, ktorá je pre snadnejší pohyb vždy väčší. U sprahnutého typu je systém rovnaký, ale pri sklopení sa vysunutie prevedie automaticky otáčaním kľúčky.

Vekra vyrába posuvné drevené dvere, plastové dvere, hliníkové dvere aj drevohliníkové dvere. Systém je vhodný najmä u vetších a ťažších prvkov (až 300 kg). V dolnej čiasti je hliníkova kolejnica s prerušeným tepelným mostom.

 

Neváhajte nás kontaktovať,  naši odborný konzultanti radi poradia ako riešiť tento typ dverí. Ak máte už konkrétnejšiu predstavu, tak stačí nezáväzne vyplniť dopytový formulár a Vekra Okná pre Vás pripraví do 48 hodín cenovú ponuku.

Naše realizácie