Viete, ako spoznať kvalitné drevené okná?

Myslíte si, že všetky moderné drevené okná tzv. eurookná sú rovnaké?

V ŽIADNOM PRÍPADE – každý výrobca má svoju vlastnú unikátnu konštrukciu profilu – a navyše, zásadne sa líši výrobný proces. Vedeli ste, že povrchová úprava má vplyv ako na dlhodobý vzhľad okien, tak aj na ich údržbu?

Program českej TV Prima „Těžká dřina“ prejavil želanie natáčať u nás. Moderátor si tiež vyskúšal rozbiť okno s naším spojom vyrobeným v presnom CNC obrábacom centre.

PROGRAM si môžete pustiť tu: https://cool.iprima.cz/porady/tezka-drina/6-epizoda-0  (zobrazí sa v novej záložke)

Zaujíma vás výroba drevených okien VEKRA? Spýtajte sa pri riešení dopytu na možnosť navštíviť naše špecializované závody v Zašové pri Valašskom Meziříčí alebo vo Veľkom Meziříčí na Vysočine.


3 zásadné rozdiely v kvalite drevených okien:

1. VÝBER MATERIÁLU

PREČO VEKRA  – vyberáme si len najvyššiu kvalitu dreviny a pri opracovávaní obrobené hranoly stále kontrolujeme. Naša interné norma je 2x prísnejšia oproti ČSN v počte opráv, vyraďujeme všetko chybné drevo.

POZOR – na trhu je veľa lacného dreva z polomov, ktoré má poškodenú štruktúru alebo môže byť napadnuté hnilobou. Farebný základ toto ale môže skryť a vy tak nič nemusíte zistiť. Ale chceli by ste také okná?

Takto vyzerá polom, hniloba, hrče a prasklina vyplnená smolou:

2. PRESNÉ ČAPOVÉ SPOJE a DETAILY KONŠTRUKCIE

PREČO  VEKRA – vyrábame iba presné čapované spoje, nie kolíkové, ktoré majú menšiu pevnosť. Pozrite sa na program TV Prima „Těžká dřina“, kde moderátor okná rozbíja. Naše drevené okná majú hlboko uložené zasklenie, aby v chladných dňoch voda nekondenzovala pri dolnom ráme. Navyše, oproti konkurencii majú naše okná krídlovú a rámovú odkvapnicu, ktorá chráni najzraniteľnejšie časti okna pred zlým počasím. Rámová odkvapnica má 1 tesnenie navyše.

POZOR – zaujímajte sa o to, ako sú konštruované a vyrábané vaše budúce drevené okná. Ušetríte si budúce nepríjemné prekvapenia

3. POVRCHOVÁ ÚPRAVA – čerešnička na torte

PREČO VEKRA:

  1. hĺbkovú impregnáciu vykonávame ešte na jednotlivých dieloch nezostavených okien, aby prenikla hlboko do dreva, ako vidíte na rozrezanom hranole na dolnom obrázku
  2. farebný základ nanášame na automatickej linke vybavenej riadeným sušením tj. vrátane zvlhčovacej zóny, ktorá bráni stekaniu farby
  3. lazúru nanášame roboticky, laser a scanner zameria polohu okna, aby striekacia pištoľ bola stále rovnako ďaleko od povrchu, ako jediní používame drahšiu striekaciu techniku Air-mix, ktorá zaistí optimálnu kvalitu

POZOR – podstatné rozdiely sú v detailoch spracovania. Nerobíme kompromisy a vieme, že sa oplatí investovať do najmodernejšej technológie, tá zaistí stabilnú kvalitu produkcie. Vy potom máte oveľa menej starostí s údržbou drevených okien.

PLUS NAVYŠE:
VEKRA MÁ VIAC UZAMYKACÍCH BODOV NA KOVANÍ

PREČO VEKRA  – máme štandardne 3 uzamykacie body, to je o jeden až dva body viac ako je bežné pri iných výrobcoch. Napríklad na balkónových oknách VEKRA nájdete v závislosti od ich veľkosti až 12 uzatváracích bodov a z toho 3 pevne uzamykacie.

POZOR –  Chcite vidieť štandardne dodávané okno a nechajte si ukázať uzamykacie body.


Máte ďalšie otázky?
Potrebujete vedieť viac?

Nezáväzne sa nás spýtajte na všetko, čo potrebujete vedieť ohľadom okien, vchodových a interiérových dverí a tienenia. Alebo nás navštívte a pozrite si naše výrobky v našom obchodnom zastúpení VEKRA v Bratislave.

Naše realizácie